.

.

.

 

×

Bilgilendirme

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Dijital dönüşüm ve BT güvenliği

 

         Dijital dönüşüm; iş modelleri, süreçleri ve müşterilerle olan etkileşimi kökünden değiştiriyor. Tüm sektörleri etkileyen bu dönüşümden finansal hizmetler de payını alıyor. Bu gelişmeden faydalanmak isteyen kuruluşlar, yenilikçi BT'yi (Bilgi Teknolojisi) eskiyle entegre etmek, dijital çalışma alanlarına olanak sağlamak ve varlıklarını, veri merkezlerinden mobil cihazlara tüm alanlarda korumak için teknolojiye ihtiyaç duyuyor.

 

 

 

        Dijital dönüşümü için hibrit bulut, dijital çalışma alanları ve uçtan uca güvenlik konularının gerekliliği kaçınılmaz

 

BT güvenliği noktasında ihtiyaçları şöyle sıralıyabiliriz:

 

- BT altyapısını uçtan uca korumalı ve devamlı olarak savunma mimarisinin etkinliği izlenmeli
- Bunlar arasında hem çalışanlar hem de müşteriler tarafından kullanılan mobil cihazlar ve uygulamaların yanı sıra hibrit bulutlar ve dijital çalışma alanları bulunmalı. 
- Bu durum, mobil uygulamaları önemli bir ön yüz haline getiriyor. Bu yüzden dijital dönüşüm stratejisi; hibrit bulutların işlemesi, dijital çalışma alanları, veri havuzları ve mobil uygulamaları güvenceye alacak teknolojiyi içermeli. 
- Bu teknoloji ideal olarak kaynaklara bağlamsal erişim, merkezi düzeyde ve uygulama düzeyinde güvenlik ve ortamı şüphe uyandıracak davranışlara karşı izlemek amacıyla son teknoloji mantıksal analizlere sahip olmalı.

Free Joomla! template by L.THEME