hacklink al hd film izle hack forum crack forum php shell indir siber güvenlik blog Ankara evden eve nakliyat

Blog

2021'in ilk yarısındaki siber güvenlik olaylarının %22'si fidye yazılımı saldırılarıydı. 2021'in ilk yarısındaki siber güvenlik olaylarının %22'si fidye yazılımı saldırılarıydı. 2021'in ilk yarısındaki siber güvenlik olaylarının %22'si fidye yazılımı saldırılarıydı.

2021'in ilk yarısındaki siber güvenlik olaylarının %22'si fidye yazılımı saldırılarıydı.

Yapılan son analize göre, 2021'in ilk yarısında bildirilen tüm siber güvenlik olaylarının %22'sini fidye yazılımı saldırıları oluşturdu.

Şimdiye kadar, 2021'de çoğu olaydan kimlik avı sorumlu tutuldu ve bildirilen tüm siber güvenlik vakalarının %40'ını oluşturuyordu; bu, bir önceki yılın değeri olan %44'ten düşük görünüyor. Ancak fidye yazılımı, 2020'nin ilk yarısında bildirilen tüm olayların %11'inden 2021'de %22'ye yükselerek tehdit etkisini genişletiyor.

Eğitim, 2021 yılının ilk yarısında siber güvenlik olaylarından büyük ölçüde etkilendi

Fidye yazılımların 2021'in ilk yarısında saldırıların %32'sini oluşturmasıyla, bir önceki yıl sadece %11 olan değere kıyasla en çok etkilenen sektör eğitim.

Birçok okulun uzaktan eğitime geçiş yapmasıyla artan saldırılar, okulların dersleri, mali kayıtları gibi bir çok veriyi kaybetmesine neden oldu .  Perakende ve üretim, 2021'in ilk yarısında bildirilen tüm vakaların %20'sini oluşturarak siber saldırılar için ana hedef olmaya devam ediyor. Perakendeciler giderek daha büyük miktarlarda müşteri verisi tutuyor ve rekabet gücünü korumak için dijital kanalları kullanıyor ve bu da daha büyük bir siber saldırı riskine yol açıyor .

Güvenlik uzmanları: “Zaten önemli bir tehdit olan fidye yazılımları geçtiğimiz yıl içinde giderek yaygınlaştı. Devlet kurumlarına ve sağlık hizmetlerine yönelik son saldırılar, bu tür saldırıların ne kadar yıkıcı olabileceğini bize gösterdi. Eğitimde, uzaktan öğrenmeye hızlı geçiş, okulların savunmasında yeni zafiyetlere sebep oldu.

Bu tehditle mücadele etmek için, şirket veya kurum güvenlik politikalarımızı oluşturmalı, farkındalık eğitimlerinin ötesine geçmeli ve siber güvenliğin önemini kabul etmeliyiz. Bu yaklaşım, bu tür kötü niyetli tehditlere karşı savunmamızın temelidir ve önümüzdeki yıllarda önemi daha da artacaktır.


Sosyal medya hesaplarımız


hacklink al hd film izle hack forum crack forum php shell indir siber güvenlik blog Ankara evden eve nakliyat